bliżej Ciebie

Zanieczyszczone ulice- zadanie dla zamiatarek ulicznych

Zamiatarki uliczne od lat efektywnie oczyszczają ulice naszych miast. Zazwyczaj, okres ich wzmożonego ruchu rozpoczyna się na wiosnę. Wówczas bardzo ważne jest wyczyszczenie ulic, chodników i skwerów z soli drogowej, błota oraz wszystkich zanieczyszczeń, jakie nagromadziły się pod śniegiem w zimowe miesiące. Zamiatarki przedstawione na stronie Terberg Matec to propozycje maszyn, które zamiatają, myją, a także odkurzają- są w stanie oczyszczać przestrzeń miejską w sposób kompleksowy. Jednym z popularniejszych modeli jest zamiatarka Beam.

Jeden z najważniejszych elementów zamiatarki- szczotki obrotowe

Na pierwszy rzut oka zamiatarki drogowe to masywne, ale też dość kompaktowe pojazdy. Ich cechą charakterystyczną są szczotki obrotowe, które znajdują się na froncie maszyny. W zależności od modelu, rozstaw takich szczotek może być różny- determinuje on powierzchnię terenu, jaką można wysprzątać przy jednokrotnym przejechaniu zamiatarką.

Efektywne sprzątanie to jednak nie tylko zamiatanie, ale i mycie. Niektórych zanieczyszczeń nie da się bowiem usunąć bez odpowiedniego strumienia wody pod ciśnieniem. Stąd też tak ważne jest, aby wyposażenie zamiatarki miało także myjkę ciśnieniową. Taka myjka doskonale sprawdza się w praktyce. Wewnątrz zamiatarki umieszczony jest zbiornik na czystą oraz na brudną wodę, co umożliwia mycie.

Zamiatarki, które nie zanieczyszczają środowiska

Zamiatarki uliczne sprzątają ulice przez wiele godzin każdego dnia, stąd też wyjątkowa troska o to, aby nie emitowały one do atmosfery zbyt dużej ilości zanieczyszczeń. Najnowocześniejsza zamiatarka Beam spełnia nawet najbardziej restrykcyjne normy. Tymczasem, na rynku pojawiły się także modele zamiatarek elektrycznych- całkowicie przyjaznych dla środowiska. Jedno naładowanie akumulatora takiej zamiatarki spokojnie wystarcza na cały, 8- godzinny dzień pracy. Dodatkowo, zamiatarkę można stosunkowo szybko naładować z dowolnego miejsca z sieci w sposób bardzo wygodny.

https://www.terbergmatec.pl/