bliżej Ciebie

Trzy sposoby na pozyskanie klientów biznesowych w IT

Każda firma działa w oparciu o zyski, które przynosi jej dostarczanie usług lub produktów do klientów. Bez klientów nie ma zysku, dlatego ich pozyskiwanie jest jednym z istotnych elementów działania firmy. W zależności od tego czy przedsiębiorstwo swoją ofertę kieruje do klientów biznesowych czy też indywidualnych nie co inne środki może ono wykorzystać, aby znaleźć i przekonać potencjalnych konsumentów do swoich usług czy towarów.

 

  1. Przedstawiciel handlowy – osoba, która porusza się po całej Polsce (a niekiedy też zagranicą) puka do drzwi firm i przedstawia im bezpośrednio ofertę producenta, dla którego pracuje. W niektórych branżach przedstawiciel handlowy kojarzy się z akwizytorem, jednak są także takie obszary rynku, gdzie ten utarło się, że ten sposób przedstawiania oferty jest najwygodniejszy zarówno dla producenta, jak i odbiorcy. Przykładem branż, w których w ten sposób odbywa się pozyskiwanie klientów jest między innymi branża farmaceutyczna i spożywcza. Część wydawnictw oferujących podręczniki szkolne także właśnie poprzez przedstawicieli handlowych zachęca nauczycieli do wybrania ich oferty.
  2. Przetarg – w niektórych branżach sposobem na szybkie i skuteczne pozyskanie klienta jest udział w przetargu. Zwycięstwo w nim daje niejednokrotnie wysokie kontrakty, które zapewniają klientów na wiele lat. Jednak im wyższy kontrakt, tym wyższe wadium, które należy wnieść. Dlatego, aby nie zamrażać środków firmy z pomocą przychodzi gwarancja ubezpieczeniowa wadium. Takie rozwiązanie pozwala zachować płynność finansową oferentowi. Pozyskani klienta staje się wówczas obciążone mniejszym ryzykiem.

 

Wymienione powyżej to nie jedyne sposoby na zyskanie klientów biznesowych. Gama możliwości jest w tym zakresie o wiele większa. Wykorzystane metody zależą w dużej mierze także od branży w jakiej działa firma. Osoby odpowiedzialne za marketing i pozyskiwanie klientów powinny wybrać taką formę działań, która będzie najefektywniejsza z punktu widzenia ich firmy.

http://gwarancjeprzetargowe.pl/