bliżej Ciebie

Serwis telefonów – najczęstsze usługi pogwarancyjne i ich ceny

Gdy nasz smartfon zaczyna działać nie tak jak powinien, często wpadamy w panikę. Być może jest ona niekiedy uzasadniona, gdyż zdajemy sobie sprawę, że nie mamy szans na skorzystanie z gwarancji. Dzieje się tak, gdy ingerujemy samodzielnie w jakąkolwiek naprawę telefonu albo zdarzyło się nam go zalać lub upuścić. W innych wypadkach jednak bez problemu możemy skorzystać z serwisu gwarancyjnego lub pogwarancyjnego w autoryzowanym serwisie telefonów.

 

Częste przypadki do naprawy

Bardzo często w serwisach telefonów dokonuje się wymiany szybki telefonu, gniazdka ładowania lub baterii. Jeśli dokonujemy tego w ramach gwarancji, to nie zapłacimy ani grosza. Jednak problemy z telefonami po minięciu czasu gwarancyjnego również się zdarzają i takim osobom także należy pomóc. Zastanawiacie się więc jakie mogą być ceny najpopularniejszych usterek, z jakimi przychodzimy do serwisu telefonów?

 

Wymiana wyświetlacza

Do serwisów telefonów często przychodzą osoby mające problem z wyświetlaczem w swoim smartfonie. O takiej usterce możemy mówić, gdy wyświetlany obraz jest zniekształcony, rozmazany, gdy smartfon nie reaguje na dotyk lub gdy obraz w ogóle nie chce się wyświetlać. Może to być związane z samym pęknięciem szybki. Często jest to powód, dla którego nie istnieje możliwość oddania smartfona na gwarancję. W takim wypadku pozostaje nam skorzystać z naprawy pogwarancyjnej. Ceny takiej usługi wahają się w zależności od konkretnego modelu smartfona. Przykładowo, wymiana wyświetlacza telefonu Huawei mate 10 lite to koszt około 400 zł natomiast w przypadku Huawei P8 usługa ta będzie kosztowała około 800 zł.

 

Wymiana gniazdka ładowania

Jeśli skończyła nam się gwarancja albo w sposób mechaniczny doszło do uszkodzenia komórki, to nie ma możliwości bezpłatnej wymiany gniazdka ładowania. Często możemy spotkać się w problemem, który narzuca na nas tę konieczność. Będzie to powolne ładowanie komórki, samoistne zaprzestawanie ładowania, podczas gdy podłączona jest ładowarka lub w ogóle brak możliwości podłączenia kabla USB do gniazdka. W takim wypadku czeka nas naprawa, która tak jak wcześniej wspomnieliśmy również różni się cenowo zależnie od konkretnego modelu smartfona. Przykładowo wymiana gniazdka ładowania Huawei P8 Lite to koszt około 80 zł natomiast w przypadku Huawei P20 zapłacimy już 140 zł.

 

Wymiana baterii

Niestety, ale baterie w naszych smartfonach mają to do siebie, że potrafią się psuć. Gwarancja na nie może minąć, zanim pojawi się z nimi konkretny problem. Kiedy możemy być pewni, że to czas na wizytę w serwisie telefonów, bo nasza bateria szwankuje? Gdy smartfon sam wyłącza się, mimo że nie wyświetliła się informacja o niskim naładowaniu baterii. Również, gdy nie możemy wykonać żadnych bardziej wymagających działań, takich jak włączenie aparatu. Tutaj ceny nie powinny być szokujące. Jeśli was zastanawia koszt naprawy usterki konkretnego modelu to tak jak w poprzednich przypadkach, wszystko z łatwością znajdziemy na stronach internetowych autoryzowanych i godnych polecenia serwisów telefonów.