bliżej Ciebie

Przygotowanie walców, wałków i tulei- od nowych produktów po regenerację już użytkowanych elementów

Zarówno wałki, walce, wały jak i tuleje to elementy o specyficznych kształtach, które dzięki tak dużemu ich zróżnicowaniu można doskonale wpasować w cały park maszynowy na danym zakładzie produkcyjnym. Elementy te są jednak spotykane nie tylko w produkcji czy w przemyśle, ale czasem i w życiu codziennym.

 

Tuleje dzięki swojemu specyficznemu kształtowi stosuje się przy produkcji samochodów w branży motoryzacyjnej. Bardzo wiele tulei znajduje zastosowanie w procesie druku, laminowania, powlekania czy uszlachetniania powierzchni. Wiele z nich pozwala na tworzenie wysokiej jakości materiałów reklamowych albo też wykonuje takie prace jak druk na puszkach metalowych. Wałki i walce doskonale sprawdzają się też w roli transporterów. Ich specjalne warianty są dopuszczone do kontaktu z żywnością i można bez przeszkód je wykorzystywać. Zastosowanie tych elementów jest więc naprawdę bardzo szerokie i zróżnicowane.

Wszystkie tego typu elementy można poddawać regeneracji

Istotną i sercem każdego takiego elementu jak wał lub wałek jest jego metalowy rdzeń, który najczęściej pozostaje nienaruszony. Oczywiście, aby mógł w praktyce poruszać się efektywniej- można dokonać szlifowania jego powierzchni. Jest to też korzystne z punktu widzenia całego procesu regeneracji tego elementu. Przeszlifowany rdzeń będzie w trwalszy sposób przylegał do nowej powłoki, która zostanie na niego naniesiona.

 

To właśnie powłoki walców, wałków i tulei są tym elementami, które ulegają zużyciu. Wynika to z ich naturalnej eksploatacji, gdzie zdarza się, że pracują one w ruchu ciągłym każdego dnia. Co ciekawe, przedsiębiorstwa takie jak Hannecard wykonują specyficzne mieszanki na zamówienie firm. Oznacza to, że taka powłoka może zostać w pełni dopasowana do potrzeb naszego procesu produkcyjnego przyczyniając się do zwiększenia jego wydajności.

https://www.hannecard.pl/

Już pierwszą, bardzo istotna rzeczą jest to, jak zróżnicowane mogą być to powłoki pod kątem materiału, z którego się je wykonuje. Mogą to być jakże popularne i często spotykane powłoki gumowe, ale nie tylko. Równie popularne i często zamawiane są powłoki poliuretanowe, a także rozwiązania kompozytowe. Co ciekawe, istnieje możliwość wykonania także powłoki, która będzie metalowa, ale jednocześnie też- odpowiednio odporna na korozję.  Hannecard wykonuje powłoki metaliczne poprzez ich natryskiwanie w specjalnych kabinach tak, aby produkt końcowy miał idealne wymiary. Wszystko zależy więc od specyficznych potrzeb danego przedsiębiorstwa i zastosowania takiego elementu w praktyce.