bliżej Ciebie

Pozycjonowanie – to trzeba wiedzieć!

Co to jest pozycjonowanie?

Pozycjonowanie stron www bywa także nazywane z angielskiego SEO, co stanowi skrót od wyrażenia search engine optimization. Na pozycjonowanie składa się szereg działań i elementów, których ostatecznym celem jest wypromowanie strony internetowej, tak by znalazła się ona w pierwszej dziesiątce organicznych wyników wyszukiwania.

Dlaczego TOP 10 jest tak istotne?

Dlaczego właśnie pierwsza 10? Jak pokazują badania internauci chcący kupić daną rzecz przez internet, wpisują określoną frazę w wyszukiwarkę, a następnie przeglądają pierwszych 10 wyników wyszukiwania. Jest tak, co do zasady, bowiem w przypadku niektórych branży jest to pierwszych 20, czasem nawet 30 wyników wyszukiwania. Jednak największy ruch na stronie, a zatem potencjalnie największą sprzedaż generuje TOP10, a nawet ścisła czołówka TOP3.

Czy pozycjonowanie jest drogie?

O tym jakie są koszty pozycjonowania najlepiej jest przekonać się u źródła, czyli klikając w link – koszt pozycjonowania w Krakowie.

Czy mogę samodzielnie pozycjonować swoją stronę?

Teoretycznie jest to możliwe, jednak w praktyce przynosi marne efekty. Google coraz bardziej podnosi wymagania względem stron internetowych, które wyświetlają się w TOP10, dlatego samodzielne pozycjonowanie jest coraz trudniejsze. Oczywiście są działania, które można podjąć samemu i będą one przekładały się z pozytywny sposób na pozycje strony www, jednak chcąc trafić do pierwszej dziesiątki – dziś w zasadzie trzeba skorzystać z pomocy specjalistów.

Kiedy mogę spodziewać się efektów?

Niestety pozycjonowanie to proces długotrwały. Jeśli Twoja firma mówi Ci po 3 miesiąca, że trzeba jeszcze poczekać – to wcale nie oznacza, że się obijają. Rzeczywiście na efekty pozycjonowania trzeba czekać niekiedy nawet 12 miesięcy. To wszystko zależy od tego jak jest zbudowana strona, czy wcześniej nie miała złej historii linkowania, czy nie było na niej skopiowanej z innych stron treści oraz od branży w jakiej działa firmy, czy w internecie jest duża konkurencja w branży i czy wiele firm pozycjonuje się na dane słowa kluczowe.

Co wpływa na pozycjonowanie?

Czynników, które wpływają na pozycjonowanie jest ponad 100, jedne z nich są mniej, inne bardziej ważne. W zasadzie to jakie elementy wpływają na pozycjonowanie zależy od tego, co Google bierze pod uwagę tworząc ranking stron i dając jednym pierwszeństwo przed innymi. Zadaniem pozycjonerów jest śledzić na bieżąco wytyczne Google i tak dostosowywać swoje działania, by ich efektem było wprowadzenie pozycjonowanych przez nich stron do TOP10.