bliżej Ciebie

Auto miejskie – jakie wybrać, by czuć komfort jazdy?

Zakup nowego samochodu to z pewnością wielkie przeżycie, któremu jednak często towarzyszy spory stres. I to właśnie on powoduje, że nasze wybory nie zawsze są takie, jakich byśmy chcieli. Dlatego warto jeszcze przed wizytą w salonie dokładnie przeanalizować własne potrzeby i określić, na co zwrócić uwagę, inwestując w auto miejskie. Jakie wybrać? Oto kilka kluczowych kwestii!

Najlepsze auto miejskie. Jakie wybrać?

Na co zwrócić uwagę, kupują auto miejskie? Jakie wybrać, by cieszyć się komfortową i bezpieczną jazdę? Oto kilka punktów, które zdecydowanie warto wziąć pod uwagę!

  1. Rozmiar

Jeżeli będziesz podróżował przede wszystkim w mieście, również w korkach, najlepszym rozwiązaniem będzie dla Ciebie niewielki samochód o dużej zwrotności. Warto postawić np. na kompaktowego sedana, a w przypadku większej rodziny – wersję kombi.

Oczywiście rozmiar pojazdu to kwestia indywidualna. W mieście równie dobrze sprawdzi się SUV, jednak musisz wziąć pod uwagę, że parkowanie nim na zatłoczonych obszarach może być znacznie utrudnione.

  1. Silnik – moc i spalanie

W mieście duża moc silnika nie jest wymagana, co może przynieść Ci spore oszczędności. Pamiętaj, by większą uwagę zwrócić na spalanie – jeżeli Twoje auto miejskie będzie zużywało 4-6 l/100 km, będzie to oznaczało spore oszczędności. Polecamy zwłaszcza samochody z silnikami hybrydowymi, które są obecnie najbardziej ekonomiczne.

  1. Bezpieczeństwo

To bardzo istotna kwestia, zwłaszcza w sytuacji, gdy podróżujesz z rodziną albo z pojazdu korzystać będą Twoim bliscy. Warto inwestować w nowoczesne, wyposażone w specjalne systemy bezpieczeństwa auta miejskie. Jakie wybrać? Np. modele Toyoty, które znajdziesz między innymi w salonie Toyoty w Warszawie i które posiadają wiele systemów umożliwiających uniknięcie zderzenia czy innych zagrożeń na drodze.

  1. Technologia

Warto inwestować w auta miejskie, które są wyposażone w nowoczesne rozwiązania – dzięki nim zyskasz dodatkowy komfort jazdy. Mowa tu między innymi o nawigacji GPS, wysokiej klasy systemie multimedialnym czy asystencie parkowania. Możliwości w tym zakresie jest oczywiście bardzo wiele, dlatego każdy może wybrać wyposażenie i technologie, jakie mu odpowiadają.

  1. Wnętrze

Wygodne fotele, duża przestrzeń, pojemny bagażnik, klimatyzacja czy elektrycznie sterowane szyby – wszystko to jest niezbędne, by zyskać maksymalny komfort jazdy i cieszyć się możliwością efektywnego podróżowania razem z całą rodziną.

  1. Design

Choć nie ocenia się książki po okładce, nie ma wątpliwości, że każdy z nas pragnie posiadać piękne i przyciągające wzrok auto miejskie. Jakie wybrać? Możliwości jest wiele – od potężnego SUV-a, przez wysokiej klasy samochód sportowy, aż do klasycznego auta z segmentu B o pięknym designie.

Gdzie kupić auto miejskie?

Nowy samochód miejski warto kupić w sprawdzonym salonie, który cieszy się pozytywnymi opiniami wśród klientów. Jednym z nich jest Toyota Okęcie, czyli salon Toyoty w Warszawie, gdzie nie tylko znajdziesz najnowsze modele japońskiego producenta, ale również zyskasz możliwość odbycia jazdy próbnej.