bliżej Ciebie

Najważniejsze dane techniczne dotyczące kompaktowych zamiatarek

Kompaktowe zamiatarki przede wszystkim pracują w centrach miast i wszędzie tam, gdzie rzeczywiście istnieje konieczność poruszania się nawet na mocno ograniczonej przestrzeni. Zamiatarki z segmentu kompaktowego to stosunkowo niewielkie pojazdy, w każdym calu zaprojektowane tak, aby móc każdego dnia przez wiele godzin efektywnie oczyszczać jezdnie, pobocza, przystanki autobusowe czy torowiska. Maszyny te muszą spełniać wiele norm oraz posiadać certyfikaty, zarówno te związane z ilością spalin emitowanych do powietrza jak i chociażby te o ilości zużywanego paliwa. Jak w praktyce wygląda sprzedaż zamiatarek i jakie zamiatarki są tymi najczęściej wybieranymi?

Jakie podstawowe parametry różnicują zamiatarki?

  • Każdy model ma swoją określoną pojemność zbiorników, zarówno zbiornika na wodę i zbiornika na zanieczyszczenia. Od wielkości tych zbiorników zależy, jak wydajna będzie mogła być praca zamiatarki, czyli na jak długi okres czasu i na jaką ilość przejechanych kilometrów wystarczy wody oraz miejsca w kontenerze.
  • Kolejnym ważnym parametrem jest ładowność Na ogół, pomimo tego, że kompaktowe modele rzeczywiście prezentują się jak niewielkie pojazdy to są one zbudowane na bazie podwozia auta ciężarowego. Chociażby dlatego, że muszą transportować zbiorniki, które są ciężkie.
  • Poszczególne modele będą się między sobą różnić sposobem ich prowadzenia. A konkretnie chodzi o to, że niektóre modele posiadają liczne udogodnienia dla operatora takiej zamiatarki. Jest to na przykład hydrostatyczny układ kierowania wszystkimi kołami czy też mechanizm skrętu ze specjalną ramą przegubową (rozwiązanie, które na pewno jest nam dobrze znane przede wszystkim z autobusów miejskich).
  • Konkretne modele będą się też między sobą różnić rodzajem i ułożeniem szczotek obrotowych. Sprawdzając, jaka jest bieżąca sprzedaż zamiatarek można wysnuć wniosek, że inna więc może być szerokość powierzchni zamiatania, jaką można uzyskać podczas jednorazowego przejazdu maszyną. Wyposażenie dodatkowe w postaci 3 szczotki może tą szerokość powierzchni zamiatania jeszcze powiększyć, a parametr ten bezpośrednio przekłada się na to dużą powierzchnię terenu zamiatarka może oczyścić.

W jaki sposób zamiatarka radzi sobie w nierównym terenie?

Jest to bardzo ważna kwestia, gdyż zamiatarki oczyszczają bardzo zróżnicowane powierzchnie i bardzo często zdarza się, że zamiatanie musi się odbywać tak naprawdę bez względu na nierówność powierzchni. Pod tym kątem najważniejszymi elementami jest ruchoma dysza ssąca, a także prosta rura, gdyż to te elementy na nierównej powierzchni mogą się zatykać. Sam sposób zaprojektowania tych elementów, a także duża średnica szczotek przekładają się na optymalizację pracy całego systemu oraz zużycia energii w turbinie. Wszystko po to, aby obieg powietrza był odpowiednio zapewniony, a co za tym idzie eksploatacja maszyny była bezproblemowa.

Więcej informacji na https://www.terbergmatec.pl/.